مقالات آموزشی التراسونیک

دستگاه جلوگیری از باروری التراسونیک

دستگاه-پیشگیری از بارداری التراسونیک COSO

بسیاری از مردان دوست دارند مسئولیت بیشتری در زمینه پیشگیری از بارداری به عهده بگیرند. اما گزینه ها محدود است. COSO یک دستگاه ضد بارداری مردانه مبتنی بر سونوگرافی، برگشت پذیر و بدون هورمون برای استفاده خانگی است که به طور موقت اسپرم زایی را اصلاح می کند.

سخنی از سازنده دستگاه التراسونیک ناباروری coso

حدود یک سال پیش به دلیل پیشگیری از بارداری با قرص، تشخیص داده شد که سرطان دهانه رحم پیش ساز دارم. پس از آن، پیشگیری از بارداری هورمونی دیگر گزینه ای نبود. زمانی که من و همسرم به دنبال یک روش جایگزین بودیم، متوجه کمبود داروهای ضد بارداری مردانه شدیم. مشکل به شخص من منحصر به فرد نیست. بر بسیاری دیگر نیز تأثیر می گذارد. این همچنین در بحث عمومی رو به رشد فعلی در مورد فقدان جایگزین های پیشگیری از بارداری مشهود است. بنابراین تصمیم گرفتم در پایان نامه کارشناسی ارشد خود در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه فنی مونیخ به توسعه یک رویکرد جدید پیشگیری از بارداری برای مردان بپردازم.

 دستگاه التراسونیک ناباروری چگونه کار می کند

کاربر آب را تا علامت مشخص شده در دستگاه قرار می دهد که با پزشک بر اساس اندازه بیضه فردی تنظیم می شود. سپس آب تا دمای عملیاتی گرم می شود. COSO برای درمان اولتراسوند آماده است. کاربر پاهای خود را باز می کند و می نشیند تا بیضه ها را در دستگاه قرار دهد. فرآیند اولتراسوند برای چند دقیقه ادامه می یابد. زمان باقی مانده را می توان در زمان واقعی از طریق برنامه COSO نظارت کرد. پس از درمان، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود. فناوری COSO بر اساس مطالعه بنیاد پارسموس در سال 2012 است که در آن تحقیقات موفقی در مورد پیشگیری از بارداری اولتراسوند انجام شد. تا کنون، این روش برای حیوانات اعمال شده است. بنابراین، پارامترهای فنی به صورت فرضی به انسان منتقل می شود.

روند طراحی

فناوری‌های جدید تنها در صورتی کار می‌کنند که توسط کاربران و جامعه پذیرفته شوند. بنابراین، پذیرش کاربر محور فرآیند طراحی من بود. برای شناسایی نیازهای کاربر، نظرسنجی در مورد پیشگیری از بارداری مردانه با 422 شرکت‌کننده انجام شد. بر این اساس، کاربران مرد بین 20 تا 30 سال در روابط پایدار برای 25 کارگاه Co-Design استخدام شدند. در کارگاه ها، الزامات از دیدگاه کاربر به عنوان مبنایی برای توسعه دستگاه تعریف شد. علاوه بر این از کاربران خواسته شد تا یک دستگاه سونوگرافی را با توجه به ایده خود ترسیم کنند. طرح ها سپس خوشه بندی و به مفاهیم منتقل شدند. متعاقبا، رویکردها با متخصصان اورولوژی، آندرولوژی، جنسی درمانی، روان درمانی و تحقیقات از دیدگاه حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفت. پس از نهایی شدن فرم توسط طرح ها، نمونه های اولیه ارگونومیک از کاغذ و مقوا ساخته شد تا ابعاد آن بر روی افراد مختلف آزمایش شود. پس از آن، نمونه اولیه تا بزرگترین اندازه بیضه مشترک در اورولوژیست بررسی شد و شکل آن با آناتومی بیضه تنظیم شد. برای طراحی نهایی یک مدل دقیق ساخته شد. در مرحله آخر رنگ ها و متریال ها با کاربران تعریف و ارزیابی شدند.

چگونه آن را متفاوت میسازد

تنها دو روش ثابت شده برای پیشگیری از بارداری برای مردان وجود دارد، کاندوم و وازکتومی دائمی. برای مردان، رویکردهای تحقیقاتی برای پیشگیری از بارداری وجود داشته است که به دلایل مختلف مورد استفاده قرار نگرفته است. مطالعه قرص های ضد بارداری مردانه به دلیل عوارض جانبی شدید آن شکست خورد. روش‌های دیگری مانند واسالژل که مجرای دفران را با تزریق مسدود می‌کند یا دریچه تعویض اسپرم جراحی به عنوان ایمپلنت و همچنین شلوار ضد بارداری که در آن بیضه‌ها به داخل شکم می‌لغزند موفق نبودند. طبق تحقیقات من، همه آنها به دلیل عدم کاربرپسندی شکست خوردند. در مقابل، COSO یک رویکرد ضد بارداری کاربرپسند ارائه می‌کند که استفاده از آن آسان است، بدون هیچ گونه مداخله فیزیکی، درد یا عوارض جانبی شناخته شده قبلی. سطح بالایی از پذیرش کاربر را می توان با گنجاندن دیدگاه کاربر به دست آورد که در بازخورد مثبت و علاقه زیاد منعکس می شود.

برنامه های آینده دستگاه التراسونیک ناباروری coso

مراحل توسعه کوتاه مدت COSO شامل یک نمونه اولیه کاربردی برای آزمایش امکان سنجی فنی با اجزای مورد نیاز است. علاوه بر این، ایجاد یک نمونه اولیه در مقیاس کامل با وفاداری بالا هدف گذاری شده است. به منظور راه اندازی COSO به عنوان یک داروی ضد بارداری، نیاز به حمایت مالی برای آزمایشات بالینی دارد. این نیاز به تماس در تحقیقات یا شرکای صنعتی دارد. بدون داده های معتبر، پروژه نمی تواند محقق شود. بنابراین مهم است که به پروژه توجه و فضا داده شود. در اینجا یک راه حل کاربر محور برای ایجاد تفاوت در وضعیت فعلی پیشگیری از بارداری ارائه می شود. COSO پتانسیل ارائه ارزش افزوده مرتبط اجتماعی را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.