مقالات آموزشی التراسونیک

هزینه تعمیرات دستگاه کش زن ماسک چقدر است؟ + آموزش تعمیر و جزئیات

تعمیر دستگاه کش زن التراسونیک

دستگاه کش زن ماسک

دستگاه کش زن ماسک التراسونیک عمل جوش زدن کش روی ماسک را انجام میدهد . که به سه نوع اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و نقطه زن دستی وجود دارد.. در ادامه مقاله به انواع اجزای تشکیل دهنده آن و همچنین تعمیرات انها نیز اشاره خواهیم کرد.

اجزاء دستگاه کش زن ماسک

دستگاه کش زن ماسک توسط قطعات و اجزای مختلفی ساخته شده است. تا بتواند در نهایت عملیات کش زدن ماسک را برایتان فراهم سازد. هرکدام از اجزای اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و نقطه زن متفاوت است که در ادامه در این باره صحبت میکنیم.

اجزاء دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

شامل یک استراکچر عمودی به صورت عمود فرود که سنبه را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به سطح هورن بر روی هورن التراسونیک فرود می آورد. کش زن اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک توسط نیروی پنوماتیک و یا هوا عمل می کند. پس از این جهت نیازمنده پیستون های پنوماتیک ، لوله های انتقال باد هوا ،پمپ باد، و هورن التراسونیک میباشد

اجزای نقطه زن دستی

کش زن نقطه زن دستی جزء دستگاه های با استراکچر ساده ارزان و کاربردی است که از یک ترانسدیوسر با قالب پلاستیک در دور تا دور خود و یک ژنراتور تشکیل شده .فرمان انتقال امواج فراصوت توسط یک کلید که معمولاً در انتها دسته ترانسدیوسر تعبیه شده اجرا میشود و عملیات جوش کش را به صورت نقطه ای در محل مورد نظر اعمال می کند.

هزینه تعمیر دستگاه کش زن التراسونیک

تعمیرات دستگاه کش زن متناسب با قطعه خرابی و همچنین نوع دستگاه میباشد که باید توسط کارشناسان مربوطه خرابی ان بررسی شده و استعلام هزینه کنند اما در ادامه به برخی از هزینه ها ی وارده بر دستگاه کش زن اشاره میکنیم.

هزینه تعمیر دستگاه کش زن اتوماتیک

کش زن تمام اتوماتیک به گونه ای طراحی شده که دو طرف ماسک را در لحظه جوش میزند.. به این معنی که چهار سنبه بر روی آن تعبیه شده و همچنین کش ماسک را به صورت اتوماتیک قیچی می‌کند.. پیزو الکتریک به کار گرفته شده در این دستگاه معمولاً از سایزه 50 17 6.5 است در صورت بروز خرابی در این دستگاه معمولاً در بخش قیچی و هماهنگی آن و همچنین بخش دستگاه آلتراسونیک است در صورت بروز مشکل در بخش آلتراسونیک در اکثر مواقع فقط با تعویض پیزوالتراسونیک دستگاه به طور کامل با هزینه معغول تامین می‌شود.
شما میتوانید جهت خرید پیزوالکتریک با همکاران ما در آلترالیت تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات دستگاه کش زن
دستگاه کش زن ماسک

تعمیرات کش زن نیمه اتوماتیک

استراکچر کلیه دستگاه نیمه اتوماتیک بسیار مشابه به نوع تمام اتوماتیک است. با این تفاوت که در هر مرحله جوش صرفاً یک طرف ماسک میخورد و اپراتور باید به صورت دستی ماسک را جابجا کرده و طرف دیگر را جوش بدهد . هزینه تعمیر و چالشهای عیب یابی و رفع مشکل در دستگاه کش زن نیمه اتوماتیک مشابه اتوماتیک است و در صورت بروز مشکل در قسمت آلتراسونیک که پیزو الکتریک سایز 50 17 6.5 آن استفاده شده با تعویض پیزو ها مشکل به صورت کامل رفع میشود.

تعمیر دستگاه نقطه زن دستی ماسک

تعمیر دستگاه کش زن نقطه زن دستی آلتراسونیک بسیار به صرفه است. به همین دلیل است که این دستگاه با بازدهی بالا در عملکرد دارد. اما از طرفی سرعت پایین در پروسه تولید را دارا میباشد. در دستگاه نقطه زن دستی معمولاً پیزوالکتریک ها دچار آسیب می شوند و با تعویض پیزو الکتریک سایز ۲۵ ۱۰ ۵ و یا همچنین در مدل های دیگر تعویض پیزوالکتریک ۳۵ ۱۵ ۵ دستگاه به طور کامل تعمیر می شود. قیمت این دو سایز پیزو نسبت به پیزوسرامیک های دیگر ارزان تر است..

شما میتوانید جهت استعلام قیمت دستگاه التراسونیک با همکاران ما در لیت تماس حاصل فرمایید.


مقاله های مرتبط

تعمیر دستگاه بدنه زن
هزینه تعمیر دستگاه التراسونیک
پیزو چیست
چرخ خیاطی آلتراسونیک
حمام التراسونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *