مقالات آموزشی التراسونیک

هزینه تعمیر دستگاه التراسونیک

هزینه تعمیر دستگاه التراسونیک

دستگاه اولتراسونیک یا همان فراصوت با ایجاد فرکانس های بالای 20 هزار هرتز عملیات پاکسازی ، جوش کاری، برش و … را انجام میدهد.
همانطور که میدانیم دستگاه التراسونیک یک دستگاه های تک و تقریبا گران به حساب می آید. پس در صورت بروز هرگونه مشکل در آن باید برای تعمیر و دریافت هرگونه خدمات به مراکز کاملا تخصصی و معتبر مراجعه کرد تا بتوان به راحتی مشکل پیش آمده  قبل از بروز مشکلات بزرگتر حل کرد.

تعمیر دستگاه بدنه زن ماسک

با به وجود آمدن ویروس کووید 19 یا کرونا تعداد استفاده کنندگان از ماسک با رشد چشمگیری روبرو شد. از طرف دیگر کارگاه های تولید ماسک نیاز به نیرو و تجهیزات بیشتری داشتند که یکی از تجهیزات لازم برای این کار وجود دستگاه بدنه زن و کش زن ماسک میباشد. عملکرد دستگاه بدنه زن ماسک به این صورت است که برای اتصال سه لایه پارچه اسپان باند و ملت بلون به یکدیگر توسط دستگاه التراسونیک جوش زده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید به مقاله التراسونیک چیست؟ مراجعه کنید.       
همانطور که گفتیم تعداد درخواست ماسک در ایران زیاد شد. پس باید این دستگاه ها به صورت تمام وقت مشغول به کار باشند. در این صورت طبیعی است که این دستگاه های بدنه زن ماسک در طول زمان دچار خرابی یا مشکل شوند و نیاز به تعمیر دستگاه التراسونیک داشته باشند.

تعمیرات دستگاه کش زن ماسک

کش زن ماسک نیز مانند دستگاه بدنه توسط آلتراسونیک کش ها را برای نگه داشتن ماسک بر روی صورتمان جوش می زند. دستگاه کش زن به سه گونه وجود دارد:

  1. کش زن ماسک اتوماتیک:
    اتوماتیک به این صورت میباشد که شما ماسک را درون دستگاه می گذاری و ان به صورت اتومات 4 طرف ماسک را کش می زند.
  2. دستگاه کش زن نیمه اتوماتیک:
    در نوع نیمه اتوماتیک به این گونه میباشد که شما هر طرف از ماسک را به کمک دستان وارد دستگاه می کنید و ان ها جوش میزنید.
  3. دستگاه نقطه زن یا دستی:
    در گونه دستی دیگر باید با حمت و تلاش خودتان جهت اتصال کش ها به توسط التراسونیک به ماسک ها متصل کنید.

در صورتی  ایجاد هرگونه خرابی دستگاه تولید کش زن ، یا باید سیستم التراسونیک کش زن را تعویض کنیم و یا در صورت بروز مشکلاتی کوچکتر برخی از قطعات آن را تعمیر کنیم. تعویض کامل ست دستگاه آلتراسونیک در صورتی ضروری میباشد که خرابی و مشکلات زیاد باشند. در غیر این صورت تنها با صرف هزینه کم و تعویض چند قطعه مهم دوباره می توان  این دستگاه نقطه زن ماسک را به کار انداخت.

قیمت تعمیرات دستگاه حمام آلتراسونیک 

قیمت تعمیرات دستگاه حمام التراسونیک بسته به خرابی به وجود آمده متفاوت است.

در بدترین حالت نیاز به تعمیر کلی دستگاه داریم که این اتفاق به صورت نادر رخ می دهد. اما در بیشتر موارد با صرف هزینه هایی ناچیز و تعویض قطعات حیاتی می توان عمر دوباره به دستگاه داد.

می توان گفت که از زمان اختراع اولتراسونیک، دیگر می توانیم به راحتی خیلی از قطعات را به هم دیگر اتصال بزنیم همینطور برش های تمیزی را نیز میتوانیم انجام دهیم و در نهایت توسط حمام التراسونیک آلایندگی ها و کثیفی ها را از روی اشیاء پاک و تمیز کنیم.

حمام های اولتراسونیک دارای سه قسمت اصلی می باشند:
الف-مخزن یا تانک شستشو
ب-ژنراتور اولتراسونیک
پ-مبدل های اولتراسوند


حمام آلتراسونیک یا (Ultrasonic Bath) یا تمیز کننده التراسونیک (Ultrasonic Cleaner) که توسط ایجاد امواج فراصوت( که معمولا بین 20 تا 40 کیلو هرتز میباشد)  مولکول های مایع را به حرکت در می آورند و کثیفی ها و آلایندگی های روی اشیاء را از بین میبرد.(شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر به مقاله حمام اولتراسونیک مراجعه کنید)

این دستگاه نیز همانند هر دستگاه دیگری عمر مفیدی دارد و پس از مدتی دچار مشکل و خرابی هایی میشود. لازم به ذکر است تعمیرات آن ها را حتما باید به دست یک متخصص با تجربه بسپارید.
شرکت الترالیت با وجود نیروهای مجرب و خبره و داشتن چندین سال در زمینه فروش و تعمیرات دستگاه های حمام التراسونیک آماده ارائه خدمت در این زمینه است

حل مشکل و یا تعمیر پیزوالکتریک اولتراسونیک

تعمیر پیزوالکتریک التراسونیک عملا غیرممکن است. زیرا پیزو قطعه ایست که غیر قابل تعمیر است. و فقط در صورت خرابی و بروز هرگونه ترک در آن باید به کلی تعویض گردد. چرا که پیزو از سرامیک ساخته شده و خرابی آن این است که یا ترک میخورد یا شکسته میشود. اما خبر خوب این است که در بیشتر مواقع آسیب به پیزو به معنای آسیب به ترنسدیوسر نیست. و همچنان می توان با صرف هزینه ای کم دستگاه را به کار انداخت و قیمت تمام شده آن همچنان پایین است. شما میتوانید جهت تعمیر پیزو التراسونیک و یا خرید پیزو الکتریک با همکاران ما در الترالیت تماس بگیرید.

تعمیر ترانسدیوسر التراسونیک

ترانسدیوسر التراسونیک از قطعاتی مانند پیزو الکتریک ، صفحه کاتد مسی و بوستر تشکیل شده است. زمانی که عمر پیزو ها به پایان برسد در صورتی که خرابی آن شدید نباشد و ترک های ریز در پیچ ترانسدیوسر و بوستر به وجود نیامده باشد ترنسدیوسر قابل تعمیر است. تعمیر در اینجا به معنای تعویض پیزو ها و صفحه کاتد مسی است .
تعمیرات ترنسدیوسر (Transducer) باید با دقت بالا و به صورت استاندارد انجام شود، به عنوان مثال یکی از ابزارهای مورد نیاز آچار ترکمتر (torque meter ) می باشد، چراکه که گشتاور بوستر و نیرویی که بر پیزو ها وارد میشود بسیار مهم است. اگر بازسازی ترانسدیوسر به صورت استاندارد انجام شود تا مدت ها عملکرد مناسبی خواهد داشت.

شما میتوانید جهت تعمیر دستگاه التراسونیک خود با همکاران ما در لیت تماس حاصل فرمایید.


مقاله های مرتبط

پیزو چیست
حمام التراسونیک چیست
نعمیر دستگاه بدنه زن ماسک
تعمیرات دستگاه کش زن
چرخ خیاطی التراسونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *